YouTube experimentuje s novým způsobem monetizace, vybrané kanály budou mít placený odběr

Není divu, že YouTube plánuje další krok k monetizaci své obrovské základny uživatelů. Jak jsem již psal jinde, podle zprávy comScore shlédlo jen v prosinci loňského roku 182 milionů amerických uživatelů internetu 38,7 miliard online videí, nejvíce jich samozřejmě bylo shlédnuto právě na YouTube.

YouTube již je natolik zakořeněn v každodenním životě obrovského počtu lidí, že bylo jen otázkou času, kdy kromě různých druhů reklam dojde k dalšímu pokusu o monetizaci.

Právě určitý model předplatného je opravdu logickým krokem. Zástupci serveru oslovili malou skupinu kanálů, aby se staly placenými producenty obsahu. Podle serveru AdAge by kanály mohly stát jeden až pět dolarů měsíčně. Stejný zdroj tvrdí, že by první vlaštovky mohly být zpoplatněny ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

YouTube s tímto monetizačním modelem teprve experimentuje, avšak není to poprvé, co se o něm hovoří. Domnívám se, že v budoucnu se dočkáme zpoplatňování dalšího a dalšího obsahu, bude zajímavé sledovat vývoj této konkrétní aktivity.

 

Share Button