Techboard funguje už dva měsíce, stále se učíme od lepších

Když mnš někdy na konci ledna tohoto roku kontaktoval Martin Prokop, že by rád uvítal mou pomoc při spuštění nového projektu, nevěděl jsem co dříve. Jenže Martin byl pro nový portál zapálený a navíc Techboard vypadal opravdu moc hezky, nešlo se proto nezapojit.

Začal jsem iniciovat několik drobných změn a úprav, které měly poněkud lépe specifikovat, co bude předmětem a obsahem portálu a navrhl pár cest, kterým by se Techboard mohl ubírat. Na velké části z nich stále ještě pracujeme.

Od začátku projektu jsme na něm pracovali ve třech. Navíc každý z nás má své povinnosti, starosti a radosti, proto si nemůžeme dovolit pracovat tak, jako to dělají velké portály o technologiích. Na druhou stranu se nám podařilo za dva měsíce získat na svou stranu stovky unikátních návštěvníků, kteří se vracejí každý den.

Stále se ale učíme. Jak při komunikaci na sociálních sítích, tak při jiných reakcích na obsah a změny. Všechna tato zjištění se snažíme analyzovat a zakomponovat je do dalších plánů, které máme. Nechceme být dalším tuctovým informačním webem, kterých je v ČR spousta. Toužíme se učit od nejlepších zahraničních služeb jako jsou například Mashable, The Verge, TechCrunch a další. Z každého si chceme vzít to nejzajímavější a nejúčinnější.

Jsme také přesvědčeni, teda já osobně určitě, že stabilnímu jádru čtenářů je třeba naslouchat ještě více, proto jim k tomu všemu nabídneme lepší nástroje pro komunikaci s námi i mezi sebou. Potřebujeme, aby ovlivňovali obsah a posouvali nás dále.

Navíc plánujeme věrným čtenářům nabídnout řadu služeb, které mají svým způsobem socializační význam. Postupně se objevila řada uživatelů, kteří rádi polemizují s našimi názory a postoji, komentují také nové informace, věříme proto, že právě oni by ocenili možnost, jak se o své názory podělit s ostatními mnohem formálněji.

Když už se nám podařilo vychytat hlavní mouchy a víme, jak na ostatních pracovat, připravujeme také hned několik zajímavých komunikačních aktivit. Rádi bychom se trošku více zviditelnili a získali tak názory a tipy od širšího publika.

Čtenářům Techboardu bych chtěl poděkovat za přízeň a členům redakce za jejich skvělou práci. Jen tak dále!

Share Button